המדריך לאפיון אתר איכותי ושיווקי בקלות
                                  בגישת 4 האלמנטיםפרק 10: איך לבחור פלטפורמה לבניית האתר?

הפלטפורמה עליה אנו בוחרות לבנות את האתר היא התשתית שלו, הבסיס הטכני והראשוני לקיומו, ולכן היא גם שיקוף של אלמנט האדמה באתר.

בהתאם למאפיינים ולתכונות שלה, היא מכתיבה לנו הרבה דברים לגבי האופן בו האתר ייבנה (על ידינו או ע"י איש מקצוע), ולגבי האופן בו נוכל לעדכן בו תכנים ולעשות שינויים כאלה ואחרים בעת הצורך.


לחצי כאן להורדת תוכן הפרק כקובץ לשמירה על המחשב שלך

בימינו מיותר כבר לומר שאתר חייב להיות דינמי, כלומר כזה שלאחר הבנייה הראשונית יהיה ניתן לעדכן אותו בעצמנו בכל עת, מכל מחשב, בקלות וללא תלות במתכנתים. ועדיין גם בין הפלטפורמות השונות המציעות אתרים דינמיים ישנם הבדלים רבים, וחשוב לשים לב לפרמטרים הבאים:

1. רצוי שתהיה לנו גישה קלה ועצמאית לכל חלקי האתר, ולא רק לאיזור עדכון הטקסטים
וזאת בכדי שנוכל לשנות ולעדכן מה שנרצה גם באיזורי התוכן הקבועים שבטורי הצד או בכותרת התחתונה של האתר, ואף באיזורים המעוצבים שלו – וזאת ללא תלות באנשי מקצוע.

2. חשוב שהפלטפורמה בה אנו בוחרות תהיה קלה להבנה ותפעול, אינטואיטיבית וידידותית גם למשתמש המתחיל. כדאי מאוד לבקש להתנסות בפלטפורמה בעצמך לפני שאת חותמת על התחייבות לבניית אתר על גביה.

3. חשוב שהפלטפורמה תהיה מתקדמת ומגוונת מבחינת המאפיינים שלה
שתכלול הרבה אפשרויות ותוספים (כמו למשל מערכת טפסים, גלריה, בלוג, פורום, תגובות גולשים, סטטיסטיקות, ועוד), ועדיף שכל אותן אפשרויות תהיה זמינות עבורך ללא התקנות מיוחדות וללא תשלום אקסטרה.

4. כדאי שהפלטפורמה תספק שירות של תמיכה והדרכה, כך שיהיה לך למי לפנות אם וכאשר את צריכה עזרה בתפעול של האתר. כדאי לבדוק באיזו צורה ניתנת התמיכה (טלפון, צט, סרטונים, פורום וכדומה), וכמובן באיזו שפה היא זמינה. כמו כן חשוב לבדוק עם בונה האתר באיזו מידה הוא יהיה זמין עבורך אחרי שהמלאכה נשלמה, האם הזמינות שלו היא כחלק מהעסקה או בתשלום נוסף, ומה הגיבוי שלו במידה שהוא סוגר את העסק בהמשך הדרך.

5. חשוב שתהיה אפשרות לשדרוג טכני של הפלטפורמה, כיוון שעם הזמן דברים משתנים ביכולת הטכנולוגית, והיא צריכה לשמור על הרלוונטיות שלה לאורך השנים. עדיף כמובן שהשדרוגים יהיו מובנים אוטומטית במערכת, ולא כרוכים בהתקנות מיוחדות או תשלום נוסף.

6. חשוב שהפלטפורמה תהיה ידידותית לגוגל, ומנוע החיפוש יסרוק בקלות אתרים שבנויים עליה, ללא בעיות ושיבושים.

7. מבחינת שירותי אחסון
לפעמים הם מובנים בתוך הפלטפורמה ולפעמים יש לרכוש אותם בנפרד בכל מקרה חשוב שהשרת עליו יושב האתר שלך יהיה חזק ומוגן בפני גלישה איטית במיוחד או נפילות פתאומיות, וכמובן חשוב שיהיה מאובטח נגד פריצות.

8. הפלטפורמה צריכה להיות אמינה, כלומר כזו שקיבלת עליה המלצות חמות, את יודעת מי "האמא והאבא" שלה, ויש למי לפנות במקרה של בעיה. פחות רצוי לעבוד עם פלטפורמות עלומות שם.

הפלטפורמות הפופולריות והנפוצות ביותר בישראל הן: וורדפרס, לייבסיטי, וויבלי, ויקס, גומלה, דרופל, בלוגר, ויש עוד... לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות, ויחסי ציבור משלה :-) אני באופן אישי הכי אוהבת את לייבסיטי (פלטפורמה מעולה תוצרת הארץ) ובונה אתרים בעיקר עליה, אבל ממליצה לך לבחור לא רק לפי הפלטפורמה אלא גם לפי מי שנותן לך את השירות של הבנייה והאחסון.

בקשי ממי שמציע לך הצעה לבניית אתר שיסביר לך על יתרונות וחסרונות המערכת שהוא מציע, ובדקי שיש בה את המרכיבים עליהם המלצתי כחשובים בפלטפורמה לבניית אתרים. כאשר את מקבלת הצעת מחיר לבניית אתר, חשוב מאוד לבדוק את האותיות הקטנות בהצעה, ולא להתבייש לשאול ולקבל הסברים במידה שמונחים מסויימים בתוכה אינם ברורים לך.נשתמע בעוד 3 ימים... ואם יש לך שאלות לגבי מה שלמדנו הפעם,
או בכלל
- מוזמנת בחום לכתוב לי!


שלך, תמר ענבר
יצירת תוכן ושיווק במדיה החדשה

  • ייעוץ וליווי שיווקי
  • כתיבה שיווקית ועריכת תוכן
  • עיצוב, שדרוג ובניית אתרים
מייל: tamarinbar09@gmail.com
אתר: www.inbar-sites.co.il 
בלוג: inbar-sites.blogspot.co.il 
פייסבוק: www.facebook.com/inbar.sites