המדריך לאפיון אתר איכותי ושיווקי בקלות
                                  בגישת 4 האלמנטיםפרק 5: הנעה לפעולה - מה לבקש מהגולשים באתר,
ואיך לקבל מהם תגובה
?


בפרק הזה אנחנו עוברות לבחון את אלמנט האש, המייצג את השיווקיות של האתר - היכולת שלו להניע גולשים ולהפוך אותם למתעניינים, ממליצים  או לקוחות.

אחרי הכל, זוהי אחת המטרות החשובות ביותר שבגללן השקענו בהקמת האתר (אם כי בעיניי - לא המטרה היחידה), וכדאי שנדע כיצד לקדם מטרה זו באופן ישיר (כמובן שיש גם דרכים עקיפות, אך הן שייכות לאלמנטים האחרים).


לחצי כאן להורדת תוכן הפרק כקובץ לשמירה על המחשב שלך

מהי הנעה לפעולה?
הנעה לפעולה היא הצעה ברורה שאנו מכניסות לאתר, ובה אנו מזמינות את הגולשים או מבקשות מהם באופן מפורש לבצע פעולה מסויימת - למשל יצירת קשר, הרשמה לקבלת תוכן במייל, רכישה אונליין של מוצר או שירות, לחיצה על לינק למידע מסוים, ועוד. הדרך ליצור תגובה של הגולשים לאותה הזמנה היא לשבץ אותה בצורה ברורה, בולטת ואטרקטיבית (מילולית ועיצובית) כך שהיא גם לא תפוספס, וגם תעורר רצון וחשק להגיב אליה.

האם לגולשים יש סבלנות להצעות שלנו?

חשוב להבין שאחת ההנאות של הגולשים ברשת היא האינטראקטיביות - היכולת ליצור קשר, לקיים דיאלוג, לקבל ערך חינמי וגם שירות בתשלום - והכל בלחיצת כפתור וללא מאמץ. לכן איזורים של הנעה לפעולה בהחלט יכולים וגם צריכים להיות כיפיים, כאלה שהגולש ישתמש בהם בשמחה, וירגיש שאנחנו מקלות עליו ועוזרות לו. מצד שני עלינו לזכור שקצב הגלישה מהיר, ולכן לרוב עלינו לבקש מהגולשים פעולה קצרה וקלה - למשל לחיצה על כפתור או קישור, ולא משהו מסובך יותר. דברים מורכבים יותר מוצדקים רק אם הם באמת נותנים ערך מאוד גבוה לגולש - למשל מילוי שאלון שעשוי להקנות לו ייעוץ חינמי, וכדומה.

מה כדאי לי לעשות עם המידע הזה?
אני ממליצה להסתכל על רשימת הדוגמאות שיש כאן ליצירת הנעה לפעולה, ולחשוב מה מתאים לך לשבץ באתר שלך, ובאיזה אופן. בפרק הבא נמשיך לבחון את אלמנט האש, ונלמד למה כדאי ליצור התממשקות של האתר עם הפייסבוק, ואיך עושים את זה.נשתמע בעוד 3 ימים... ואם יש לך שאלות לגבי מה שלמדנו הפעם,
או בכלל
- מוזמנת בחום לכתוב לי!


שלך, תמר ענבר
יצירת תוכן ושיווק במדיה החדשה

  • ייעוץ וליווי שיווקי
  • כתיבה שיווקית ועריכת תוכן
  • עיצוב, שדרוג ובניית אתרים
מייל: tamarinbar09@gmail.com
אתר: www.inbar-sites.co.il 
בלוג: inbar-sites.blogspot.co.il 
פייסבוק: www.facebook.com/inbar.sites